Kategorie: Články

Golf na Madeiře

V polovině října jsem měla možnost se zúčastnit za časopis Green Fee spolu s ostatními zástupci golfových periodik zájezdu na Madeiru. Cestu zajišťovala letecká společnost TAP Portugal a portugalská centrála cestovního ruchu ICEP. Z našich cestovních kanceláří byli přítomni zástupci CK Golf Planet. I když jsem již o tomto ostrově slyšela hodně nadšených doporučení, skutečnost předčila veškeré očekávání. Krásná příroda, která se slovy ani nedá popsat, tropické květiny na každém kroku, výborná kuchyně a pro nás golfisty dvě golfová hřiště přímo na ostrově a další na ostrově Porto Santo přímo vybízí k tomu, aby se sem člověk chtěl vrátit.


Na začátek našeho pobytu jsme ale nebyli ušetřeni rozmary počasí, a tak když jsme měli hrát na golfovém hřišti Palheiro Estate nad hlavním městem Funchal, provázel nás celou dobu vytrvalý déšť. Na radu místních jsme tedy změnili program a odjeli autobusem necelých 30 minut odtud na hřiště Santo da Serra Golf, kde nás přivítalo slunečné počasí. Hned na jedné z prvních jamek se trochu zapotili muži, protože ze svých odpališť hráli přes velikou rokli a nebylo nejlehčí se dostat na druhou stranu. Ale zvládli to všichni. A potom přišlo na každé jamce překvapení v podobě krásné scenerie a pohledu na oceán. U tohoto golfového hřiště je i golfový hotel v němž se můžete ubytovat a využít tak volného fee na všech jamkách, kterých je zde 18 + 9. Stojí za zmínku, že právě zde letos soutěžily nejlepší profesionální golfistky.
V následujících dnech jsme měli možnost se podívat do hor a pokochat se pohledy z těch nejvyšších míst na ostrově. Pohled, který se naskytne z jednoho z nejvyšších vrcholů ostrova Pico de Arieiro, je zážitkem, na nějž se nazapomíná.
Tento pocit si naši zavilí golfisté ještě umocnili tím, že si z tohoto nejvyššího vrcholu hned ráno kolem šesté hodiny vyzkoušeli "první ranní odpal" a odpálené míče padaly hluboko až dolů do údolí.
Předposlední den našeho pobytu byl vyhrazen opět na golf a tak jsme se rozjeli znovu na naše první hřiště. Přestože je Madeira známá svým příznivým klima, nás provázela smůla vždy, když jsme si připravili golfové hole. Hřiště Palheira se nachází vysoko nad městem, a jen co jsme celí natěšení přijeli nahoru, přivítala nás mlha, ve které nebylo vidět dále než 10-20 m. A tak jsme ke svým nevšedním zážitkům přidali ještě hru v naprosté mlze. Ale dalo se to zvládnout a kupodivu jsme neztratili ani jeden míček. Od páté jamky se již počasí umoudřilo, a tak jsme mohli nejen dohrát ale i vidět, kam všude jsme naše míče poslali. Toto hřiště je hodně kopcovité s dlouhými přechody, a proto je lepší si vzít elektrický vozík. Také zde je přilehlý golfový hotel.
Dalším ze zážitků byla cesta lanovkou nad hlavní město dlouhá 3 km až na vrchol, který se jmenuje Monte a kde je známá botanická zahrada. Při zpáteční cestě jsme využili jednu z nejznámějších místních atrakcí - 4 km dlouhou jízdu na dřevěných saních po prudké asfaltové silnici. Saně jsou řízeny dvěma místními průvodci, kteří na ně naskočí a regulují směr a rychlost jízdy.
Něco podobného už asi nikde jinde nenajdete, a aby jste na to mohli vzpomínat, při dojezdu již čekají místní průvodci s fotografiemi pořízenými při vašem nástupu.

Určitě stojí za to zařadit Madeiru do seznamu míst, která chcete vidět, a kde jsou krásná golfová hřiště.

Další dostupné informace o naší cestě a možnostech ubytování najdete také na www.golfplanet.cz

Text: Marcela Chrpová Foto: Petra Doležalová, časopis V-style

[Kliknutím fotografii zvětšíte] [Kliknutím fotografii zvětšíte] [Kliknutím fotografii zvětšíte] [Kliknutím fotografii zvětšíte]
[Kliknutím fotografii zvětšíte] [Kliknutím fotografii zvětšíte] [Kliknutím fotografii zvětšíte] [Kliknutím fotografii zvětšíte]
[Kliknutím fotografii zvětšíte] [Kliknutím fotografii zvětšíte]

load pdf Stáhnout článek v PDF formátu

print Formát pro tisk
ReklamaPARTNER
GENERALI ČESKÁ DISTRIBUCE
kontakt pan Josef ChrpaReklama


VYBRANÉ NOVINKY

Pozvánka na turnaj ATT GOLD OPEN GOLF TOUR 25. září v České Lípě

14.09.2021 | Články

Další turnaj naší tour odehrajeme v sobotu 25.září na krásném novém hřišti ČESKÁ LÍPA . Startujeme ze dvou jamek od 10.00 hodin. Po celý turnaj bude o naše hráče postaráno občerstvením před hrou i obědem po hře, včetně ochutnávky portského, scotch whisky. Nebude chybět ani sladká tečka od spol. PRAŽSKÁ ČOKOLÁDA. Speciální ceny si pro nás připravila také společnost PROQUIP, výrobce golfového oblečení. Zveme všechny hráče, aby se na náš další turnaj přihlásili.

Pozvánka na turnaj TT GOLD OPEN TOUR na Albatrosu

16.07.2021 | Články

Ve čtvrtek 15.července hrajeme náš další turnaj na prestižním hřišti ALBATROS . Vracíme se sem po několika letech v době, kdy se hřiště připravuje na letošní CZECH MASTERS, a tak se určitě můžeme těšit na skvělou kvalitu a podmínky. Startujeme z jedné jamky od 10.00 hodin Po celý turnaj bude o naše hráče postaráno jak pitným režimem včetně ochutnávky portského, scotch whisky a také občerstvení pro hráče před a po hře. Nebude chybět ani sladká tečka od spol. PRAŽSKÁ ČOKOLÁDA, a určitě potkáte i veselý vozík s ochutnávkou PROSSECCO.

Pozor změna termínu prvního turnaje v Berouně

19.04.2021 | Články

Z důvodu nových vládních opatření COVID 19 jsme museli zrušit termín turnaje v Berouně, který se měl konat 20.dubna. Termín turnaje jsme posunuli o dva týdny, takže náhradní termín a zároveň i zahájení naši ATT GOLF TOUR bude 4.května v úterý na hřišti BEROUN. Na tento nový termín se můžete přihlásit zde na našich stránkách. Omlouváme se všem, kteří se stejně jako my všichni na tento dubnový turnaj těšili. Věřím, že v květnu bude již situace příznivější. Marcela Chrpová – organizátorka tour

Zakončení sezony 2020 a výsledky naší tour

01.04.2021 | Články

V říjnu jsme v Berouně odehráli poslední turnaj do našeho žebříčku a zároveň vyhlásili vítěze celé tour.

Pozvánka na poslední možnost hry – BEROUN 21.10.2020

16.10.2020 | Články

V rámci povolení individuální hry si mohou hráči zahrát na výpočet hcp jako „nesoutěžního výsledku“. Nejedná se o turnaj, a proto není žádné vyhlášení ani rozdávání cen po turnaji. Hráči musí dodržovat povinné odstupy, nošení roušek a veškeré podmínky vydané Vládou ČR k situaci nákazy Covid 19.